scroll down

 OBIEKT

Młyńska12 to zabytkowa, okazała narożna kamienica usytuowana u zbiegu ulic Młyńskiej i Nowowiejskiego. Budynek całkowicie poddany został renowacji i modernizacji w latach 2012-2015, co w konsekwencji wzbogaciło poznański rynek nieruchomości o niemal 4600 mkwe ekskluzywnej powierzchni biurowej. Wnętrza inwestycji zaaranżowane zostały zgodnie z najbardziej rygorystycznymi wymogami konserwatorskimi, wykorzystaniem najwyższej klasy materiałów oraz w oparciu o estetykę plasującą się na najwyższym światowym poziomie. Wszystko to, w skali krajowej, uczyniło Młyńska12 liderem w swojej kategorii. HISTORIA

Budynek przy ulicy Młyńskiej 12 powstał około 1890 roku zgodnie z projektem słynnego, poznańskiego architekta Oskara Hoffmana. Wizytówką artysty była wysoka dbałość o wykonawstwo architektonicznego detalu. Szczególną uwagę zwracał on nie tylko na fasady budynku, ale również sienie, klatki schodowe, a nawet podwórza. Obiekt, tuż po powstaniu, stał się symbolem luksusu oraz prestiżowym centrum ówczesnego 
Nowego Miasta.

 LOKALIZACJA

Zbieg ulic Młyńskiej i Nowowiejskiego to bezpośrednie sąsiedztwo Sądu Administracyjnego, Rejonowego i Okręgowego w Poznaniu. To właśnie najbliższe otoczenie oraz architektoniczna potęga kamienicy predestynują Młyńska12 do stania się centrum poznańskiego, biznesowego świata.

Lokalizacja Młyńska12 to również niedalekie sąsiedztwo kulturalnego zagłębia Poznania, do którego bez wątpienia zaliczyć możemy Teatr Wielki, Centrum Kultury Zamek, Stary Rynek czy Bibliotekę Raczyńskich.

 ZALETY I FUNKCJE WEWNĘTRZNE

Prezentowany przez nas obiekt, stworzony został z poszanowaniem najwyższych standardów jakościowych, dorobku historycznego i kulturowego, jak również z myślą o wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii. Dbałość o najdrobniejszy szczegół pozwoliła na to, aby to właśnie Młyńska12 stała się pretendentem do miana lidera branży nieruchomości biurowych.

 Różnorodność powierzchni biurowych

Architektura Młyńska12 pozwala na dokonanie wyboru pomiędzy zlokalizowaniem siedziby swojej firmy w kameralnym biurze lub rozległej przestrzeni typu open space.

 Sale konferencyjne

Dostępność różnorodnych pod względem rozmiaru i przeznaczenia, sal konferencyjnych pozwala, na zorganizowanie niemalże każdej formy spotkania biznesowego.

 Kulinaria

Restauracja The Time jest miejscem w Poznaniu, gdzie przy wspólnym stole spotykają się partnerzy biznesowi, rodziny i znajomi. Wine bar - Wino na Kieliszki to propozycja najlepszych win i tapasów dla gości chcących spędzić wieczór w luźnej atmosferze. Studio Kulinarne Deck_12 czeka na naszych gości z propozycją warsztatów kulinarnych oraz live cooking.

 Zaplecze bankietowe

Sale bankietowe, elegancki dziedziniec oraz okazała restauracja to miejsca, w których możliwym staje się zaaranżowanie zarówno kameralnego przyjęcia, jak i wystawnego balu.

 Wnętrza

Wnętrza Młyńska12 to najwyższy standard estetyki oraz materiałów wykorzystanych do jej stworzenia. Pojednanie epok jest tutaj widoczne na każdym kroku.

 Zabytkowa kamienica

Prestiżowy obiekt dawniej, dzięki poszanowaniu standardów konserwatorskich, odzyskał urodę z czasów swojej największej świetności.

 Lokalizacja

Młyńska12 zlokalizowana jest niemalże w sercu biznesowego oraz prawniczego centrum Poznania. To właśnie, między innymi, jej najbliższe otoczenie sprawia, iż jest ona atrakcyjna.

Transport

Młyńska12 pragnie kompleksowo zadbać o swoich Gości - zarówno tych konferencyjnych, jak również Gości restauracji The Time. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, proponujemy Państwu usługę TRANSPORT PREMIUM. 

Na początku XX wieku, oprócz kilkudziesięciu mieszkań, w kamienicy przy ulicy Młyńskiej 12 znajdowała się m.in. fabryka krówek. Obecnie, kamienica Młyńska12 pozostaje pod ścisłym nadzorem konserwatorskim. Podczas renowacji obiekt odtworzony został w skali 1:1, co stało się możliwe dzięki fotografiom oraz odręcznym rysunkom samego Hoffmana. 

Najdrobniejsze elementy, charakterystyczne dla okresu powstawania budynku, takie jak okna wraz z okuciami, frezy dekoracyjne, tynki czy gipsowe zdobienia pozostają wierną kopią pierwowzorów. Młyńska12 jest monumetalnym i dekoracyjnym obiektem w stylu historyzującym, prezentującym szeroki repertuar form rzeźbiarskich oraz ornamentyki.

Prace nad odbudową kamienicy, rozpoczęły się w 2013 roku i trwały niespełna 3 lata. Zaangażowały one blisko 1000 osób, odtworzono oryginalne malowidła ścienne na wszystkich klatkach schodowych, wykorzystano 3000 mkw kamienia na posadzkach, na ścianach wyklejono 1000 mkw szkła, a na kształt zabytkowych pierwowzorów wykonano 294 okna.

koperta