EN
Newsletter
Nasze obiekty
2019-10-23
19:00 - Kuchnia i Wino
Kolacja #zerowaste
"Zero waste to trend, który zaczął być bardzo ważny globalnie. Trend, który ma szansę zmienić świat i znacząco ograniczyć ilość marnowanej żywności, której co roku jest nawet 1,3 mld ton, a tylko w samej Polsce 9 mln ton. Jako kucharze, osoby które bezpośrednio kształtują nawyki żywieniowe i inspirują do zmiany, czujemy się szczególnie odpowiedzialni za to, aby ideę świadomego gotowania wdrażać w zarządzanych przez nas kuchniach. Co więcej, dla nas nie jest to już trend, ale wymóg, co widać chociażby na konkursach kulinarnych, gdzie oceniany jest nie tylko smak i wygląd potrawy, ale także to, czy kucharz umiejętnie wykorzystuje techniki kulinarne i potrafi pracować z produktem, w pełni wykorzystując wszystkie jego elementy. Jestem przekonany, że nowy styl konsumpcji, oparty na minimalizmie, ograniczaniu składników i umiejętnym zarządzaniu nimi, jest w stanie stopniowo zmieniać światową gospodarkę. Właśnie dlatego moja kuchnia jest prosta, oparta na produktach wysokiej jakości, sezonowych i często lokalnych. Wierzę, że dzięki kreatywności i niestandardowym technikom, wszystko może zyskać wyjątkowy i niepowtarzalny smak."
Bartosz Peter

Z ogromną radością, wraz z Ekspertem Instytutu Kulinarnego Transgourmet Bartoszem Peterem, zapraszamy na wyjątkową kolację degustacyjną #zerowaste!
Do wyboru dwie opcje menu - wegańskie lub klasyczne. To będzie prawdziwa uczta smaków, a także garść inspiracji dla tych, dla których filozofia #zerowaste jest ważna i bliska sercu.


23.10.2019
godzina: 19:00
Kuchnia&Wino, I piętro Młyńska12

MENU WEGAŃSKIE
Topinambur/ wegańska kwaśna śmietana/ pikle
Borowik/ lejkowiec dęty/ parmezan z orzechów nerkowca
Kuskus perłowy/ rukiew wodna/ koper włoski
Dynia piżmowa/ yuzu
Gruszka/ tymianek cytrynowy/ rumianek
3 koktajle #zerowaste
Cena 139 pln/ os.

MENU KLASYCZNE
Topinambur/ jogurt/ pikle
Borowik/ kasza perłowa/ lejkowiec dęty/ bursztyn
Troć fjordowa/ rukiew wodna/ koper włoski
Perliczka/ dynia piżmowa/ yuzu
Gruszka/ tymianek cytrynowy/ rumianek
3 koktajle #zerowasteRezerwacje:
j.cyraniak@mlynska12.pl
608 586 182
Rezerwuj